Vitajte na stránke medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara, ktorého 13. ročník sa uskutoční v dňoch 20. októbra až 11. novembra .

Festival Bratislavská komorná gitara sa koná pravidelne každý rok a je zameraný na predstavenie gitary hlavne v rôznych zoskupeniach, často i netradičných.

Festival je žánrovo rozmanitý, samozrejme hlavným nástrojom koncertov festivalu je gitara. Každý rok predstavujeme repertoár v novej dramaturgii, s dielami pôvodnej a svetovej hudobnej tvorby. Hlavným cieľom je podporiť umeleckú konfrontáciu mladých umelcov z rôznych krajín a rôznych hudobných žánrov, osloviť mladých ľudí na Slovensku a presvedčiť ich o kráse hudby, v ktorej hrá hlavnú rolu gitara. Organizátori festivalu vyhľadávajú najvýznamnejších svetových umelcov v hre na gitare, ale aj popredných umelcov na iných nástrojoch, ktorí sa venujú komornej hre v kombinácii s gitarou. Cieľom je tiež pozývať na pódium festivalu viacnárodné komorné zoskupenia. V 13. ročníku odznie šesť koncertov umelcov z Českej republiky, Izraela, Maďarska a Slovenska.

Umeleckou riaditeľkou medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara je Miriam Rodriguez Brüllová, ktorá je medzinárodne uznávanou umelkyňou.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Festival sa koná pod spoločenskou záštitou starostu mestskej časti Bratislava Staré Mesto pána Mgr. Radoslava Števčíka

Organizátor

Spoluorganizátor

Mestská časť Bratislava Staré Mesto

Umelecká riaditeľka festivalu

M. Mus. Miriam Rodriguez Brüllová

Kontakt

Ergon Art
Pod gaštanmi 2
821 07
Bratislava, Slovakia

Tel.: 0903 711 474
E-mail: info@bratislavafestival.sk